1’ler çarpım tablosu alıştırmaları


Görünüm

Görünüm

Görünüm

Görünüm

Ücretsiz 1’ler çarpım tablosu alıştırmaları

Eğlenceli egzersizler içeren çeşitli 1’ler çarpım tablosu alıştırmalarına buradan ulaşabilirsin. Bu farklı egzersizler, öğrencilerin tablolar konusunda pratik yapmaları ve tabloları ezberlemeleri için geliştirilmiştir. Öğrencilerin yapabildiği egzersizler arasında, soruları ve doğru yanıtları eşleştirmek ve sırayla karışık soruları yanıtlamak bulunur. Çevrimiçi egzersizlere ek olarak kâğıt üzerinde hesaplamalar yapmak da iyi bir fikirdir.

Sınıfta çarpım tablolarına genel olarak 1’ler çarpım tablosunu öğrenerek başlarız. Bu da pratik yapmaya yönelik alıştırmalar sayesinde 5 adımlı planın kullanılmasıyla daha kolay hale getirilebilir. Öğrenciler 1’ler çarpım tablosunu öğrendiğinde doğal olarak 2’ler çarpım tablosuna geçiş yapar. Bu tabloyu sayı satırlarını kullanarak öğrenirsen, 1’er 1’er kademeli geçişler yaparsın. Bu alıştırmalar, özellikle 2. ve 3. sınıflara uygundur.

Çarpım tabloları, daha karmaşık hesaplamaların ve kişinin genel matematik algısının temelini oluşturur. Burada verilen egzersizler ilkokulda sağlanan matematik eğitimine uygundur. Bu ücretsiz yazdırılabilir veya indirilebilir (PDF formatında) 1’ler çarpım tablosu alıştırmaları özellikle ilkokul öğrencileri içindir. Aynı zamanda alıştırma üreticiyi kullanarak kendi çarpım tablosu alıştırmanı da oluşturabilirsin. Bu matematik alıştırmaları rastgele üretilir ve bu nedenle evde veya sınıfta çalışmak için sonsuz alıştırma malzemesi sağlarlar.

Reklam:
pin it