Çarpım tablosu oyunları


Hız testi ve çarpım tablosu diploması:
Hız testi Çarpım tablosu diploması 100 saniye 1 Dakikalik testte

Oyna ve öğren

Bu uygulamada çarpım tablolarını interaktif bir şekilde öğrenebilirsin. Oyun faktörünü eklemek çarpım tablosu alıştırma yapmayı daha eğlenceli hale getiriyor. Buda hız testlerinde, diploma tablolarında, ve okuldaki alıştırmalarına pekiştirici bir etkisi olan güzel bir varyasyondur.

Bu eğitici oyunlar yardımıyla tüm tabloları iyice öğrenmek için ek alıştırmalar da yapabilirsin. Bu ücretsiz çarpım tablosu oyunları, ilkokulda sunulan tabloları öğrenmeye yöneliktir. Böylece, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12’li çarpım tablosu oyunlarını oynayabilirsin. Çocuklara yönelik bu çarpım tablosu oyunları, tabloları öğrenmenin daha eğlenceli ve interaktif olmasını sağlamak üzere tasarlandı. Burada önemli olan şey sadece alıştırma yapmak değil, aynı zamanda oyun oynamaktır. Avantajı ise oyun oynarken öğrenirsin. Çarpım tabloları en iyi sıkça tekrar edilerek hatırlanır. Günde 10 dakika alıştırma yapıp tekrarlarla en iyi sonuca ulaşmak iyi bir yöntemdir. Bu, çocuklar için faktörler ve çarpımlara yönelik aritmetik bilgiyi geliştirmektedir. Bu uygulama, 5-11 yaş arası çocukların ilkokul programını destekler. Hadi gel ve ilkokula yönelik çarpım tablosu oyunlarını öğrenmek için oyun oyna.

Bu matematik oyunları, çarpım tablolarını öğrenmeye yardım etmek için idealdir. Bu uygulama, ilkokul eğitimine iyi bir destek ve liseye yönelik matematik konularına iyi bir temel sağlar. İyi ve düzenli bir biçimde alıştırma yaparak güzel yanıtlarla sınıfta öğretmenini şaşırtabilirsin!

Artık ilginize sunulan oyunlar, matematik çarpım tablosu oyunları ‘ çarpım tablosu kedi’ ve ‘çarpım tablosu hafıza’ oyunlarıdır. Kedi oyunda hedef, kedi için oyuncak ve eşyalar toplamaktır. Bunu doğru platformlara zıplayarak yapabilirsin, ama elbette doğru platformu bulmak için sonucu hesaplamalısın.

Hafıza oyununda işlemler ve yanıtlarla hafızayı oynayabilirsin. Tek seferde 1 veya daha fazla çarpım tablosuyla oynayabilirsin. Güzel olanı özelliği ise 1’e 1 oynayabilme seçeneğidir. Böylece sınıf arkadaşlarına ve dostlarına karşı oynayabilir veya öğretmeninle yarışabilirsin.


pin it