Denizaltı İşlem

Denizaltı İşlem Oyunu'nun tanımı

Bu eğlenceli oyun ile okyanusun derinliklerinde işlem pratiği yap. Deniz altında işlem yaparak aritmetik becerilerini geliştir. Toplama, çıkarma, çarpma, bölme ve karışık işlemlerin pratiğini yapabilirsin. İşlem türünü seçtiğinde miktar ve güçlük düzeyini ayarlayabilirsin. Tüm alıştırmalar 7 ila 11 yaşındaki öğrencilere uygundur.

Denizaltındayken pratik yapmaya başlayabilirsin. Bir işlem oluşturmak için rakam içeren iki baloncuk ve özel bir sembol içeren bir baloncuk topla. Ardından doğru yanıtı içeren baloncuğu seçmen gerek. Seviyeyi tamamlamak için toplam 12 puan topla.

Yanlış yanıtı içeren bir baloncuğu seçersen canının bir kısmı gider. Deniz altındayken tehlikeli balıklara dikkat et. Balık denizaltına çarparsa canının bir kısmını yine kaybedersin. Can çubuğun bittiğinde oyun sona erer.

Her seviyede elmas kazanabilir ve para bulabilirsin. Paralar, doğru yanıtı verdiğinde ortaya çıkar ve elmasları seviyeleri tamamladığında kazanırsın. Oyunda toplam 120 elmas kazanabilirsin. Paraları dükkanda yeni denizaltı gemiler almak için kullanabilirsin.

Denizin derinliklerindeki bu maceranda iyi şanslar!


pin it