1´ler çarpım tablosu

5 adımlı plan

1´ler çarpım tablosu

  • 1 x 1 = 1
  • 1 x 2 = 2
  • 1 x 3 = 3
  • 1 x 4 = 4
  • 1 x 5 = 5
  • 1 x 6 = 6
  • 1 x 7 = 7
  • 1 x 8 = 8
  • 1 x 9 = 9
  • 1 x 10 = 10

Adım 1a: Görüntüle, yüksek sesle oku ve tekrarla.

İlk adım, tabloya aşina olmak, öyleyse görüntüle, yüksek sesle oku ve tekrarla. Aklında kaldığını düşünüyorsan 1b. adımda bilgini sınama zamanı gelmiş demektir.


Adım 1b: Sırasına göre

Cevapları doldur. Tüm cevapları doldurduğunda «Gözden geçir» butonunu tıkla ve tüm cevapların doğru olup olmadığını kontrol et! Tüm sorulara doğru cevap vermiş olduktan sonra 1´ler çarpım tablosu sorularını karışık bir şekilde cevapla.

Reklam:

Adım 2: Doğru yanıtı soruya sürükle.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Adım 3: Karışık bir şekilde

1´ler çarpım tablosu karışık olarak çalış. Tüm cevapları doldur ve tüm cevapların doğru olup olmadığını kontrol etmek için «Gözden geçir» butonunu tıkla.


Adım 4: Çoktan seçmeli

15 sorunun hepsini doğru yanıtlamaya çalış!Adım 5: Tablo diploması

Diplomayı almak için 20 sorunun tümünü doğru yanıtla!

1´ler çarpım tablosu

Reklam:

Oyunlar

Bu oyunlar sayesinde soruları tekrarlayarak 1'li çarpım tablosunu daha iyi öğrenebilirsin. 1'li çarpım tablosu oyunlarının keyfini çıkar!

Çarpım tablosu hafıza oyunu

 

1´ler çarpım tablosu hafıza oyunu

Eşleşen soru ve cevapları olabildiğince hızlı bir şekilde bulmaya çalış!


2
2 x 1
2
2 x 1
2
2 x 1
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2

1´ler çarpım tablosunun sayfasına hoş geldin

1´ler çarpım tablosu alıştırmalarını burada yapabilirsin. Bu çarpım tablosu çoğu zaman okulda öğreneceğin ilk çarpım tablosudur ve bundan sonraki tüm çarpım tablosunun temelidir. Bu çarpım tablosunu sırasına göre çalışabilirsin ve onu iyice öğrendikten sonra çarpım tablosunu karışık bir şekilde çalışabilirsin. 1´ler çarpım tablosunu zamana karşı çalışmak istersen eğer, bunu tabii ki hız testiyle yapabilirsin. Alıştırmaları sakin bir şekilde yapmak istediğinde, o zaman 1´ler çarpım tablosunun çalışma fişini yazdırmanı ve bununla çalışmanı öneriyoruz.

1´ler çarpım tablosu

1´ler çarpım tablosu çalışma fişini yazdırmak

Daha büyük bir boyutta görebilmek için çalışma fişini tıkla. 1´ler çarpım tablosu çalışma fişi için üç farklı alıştırma şekli sunulmaktadır. İlk alıştırmadaki amaç, işlem ile doğru cevabın toplamın arasında bir çizgi çekmektir. İkinci alıştırmadaki amaç, eksik olan rakamı doldurmak ve böylece doğru toplamı oluşturmaktır. Üçüncü alıştırmada ise çarpım tablosunun toplamları karışık bir şekilde gösterilmektedir ve onları cevaplandırmalısın.

Diğer çarpım tablolarını da öğren:

1´ler çarpım tablosu tanımı

Bu sayfada 1´ler çarpım tablosu alıştırmalarını tüm cevaplarını doldurarak yapabilirsin ve sonra ne kadar doğru cevap vermiş olduğuna bakabilirsin. Çarpım tabloları alıştırmaları birçok çeşitli şekillerde yapılabilir. Şu anda çarpım tablosu sayılarını sırasına göre çalışabileceğin 1´ler çarpım tablosu sayfasındasın. Çarpım tablosunu sırasına göre iyice öğrendikten sonra, istersen hesap işlemlerini karışık bir şekilde çalışmaya başlayabilirsin. Çarpım tablosunu çevrimiçi olarak bilgisayarda, tablette, iPad´ta ve cep telefonunda öğrenebilirsin. Bu çarpım tablosunu 1. sınıftaki matematik dersinde öğreniyorsun.

pin it