5´ler çarpım tablosu

pin it

5´ler çarpım tablosunun sayfasına hoş geldin

5´ler çarpım tablosu 5´ler çarpım tablosu alıştırmalarını burada yapabilirsin. 5´ler çarpım tablosu aslında 10´lar çarpım tablosunu kullanabileceğin ilk bakışta bilmediğin bir çarpım tablosudur. 10´lar çarpım tablosunun cevabını ikiye böl ve böylece 5´ler çarpım tablosunun cevabını bulmuş olursun. 5´ler çarpım tablosunu sırasına göre çalışabilirsin ve onu iyice öğrendikten sonra alıştırmaları biraz daha zor bir hale getirerek, çarpım tablosunu karışık bir şekilde çalışabilirsin. 5´ler çarpım tablosunu zamana karşı çalışmak istersen eğer, bunu tabii ki hız testiyle yapabilirsin. Alıştırmaları sakin bir şekilde yapmak istediğinde, o zaman 5´ler çarpım tablosunun çalışma fişini yazdırmanı ve bununla çalışmanı öneriyoruz.

1. Sırasına göre

Cevapları doldur. Tüm cevapları doldurduğunda «Gözden geçir» butonunu tıkla ve tüm cevapların doğru olup olmadığını kontrol et! Tüm sorulara doğru cevap vermiş olduktan sonra 5´ler çarpım tablosu sorularını karışık bir şekilde cevapla.


2. Karışık bir şekilde

5´ler çarpım tablosu karışık olarak çalış. Tüm cevapları doldur ve tüm cevapların doğru olup olmadığını kontrol etmek için «Gözden geçir» butonunu tıkla.


3. Çoktan seçmeli4. Çarpım tablosu diploması

5´ler çarpım tablosu

Adın ne?


5´ler çarpım tablosu çalışma fişini yazdırmak

Daha büyük bir boyutta görebilmek için çalışma fişini tıkla. 5´ler çarpım tablosu çalışma fişi için üç farklı alıştırma şekli sunulmaktadır. İlk alıştırmadaki amaç, işlem ile doğru cevabın toplamın arasında bir çizgi çekmektir. İkinci alıştırmadaki amaç, eksik olan rakamı doldurmak ve böylece doğru toplamı oluşturmaktır. Üçüncü alıştırmada ise çarpım tablosunun toplamları karışık bir şekilde gösterilmektedir ve onları cevaplandırmalısın.

5´ler çarpım tablosu tanımı

Bu sayfada 5´ler çarpım tablosu alıştırmalarını tüm cevaplarını doldurarak yapabilirsin ve sonra ne kadar doğru cevap vermiş olduğuna bakabilirsin. Çarpım tabloları alıştırmaları birçok çeşitli şekillerde yapılabilir. Şu anda çarpım tablosu sayılarını sırasına göre çalışabileceğin 5´ler çarpım tablosu sayfasındasın. Çarpım tablosunu sırasına göre iyice öğrendikten sonra, istersen hesap işlemlerini karışık bir şekilde çalışmaya başlayabilirsin. Çarpım tablosunu çevrimiçi olarak bilgisayarda, tablette, iPad´ta ve cep telefonunda öğrenebilirsin. Bu çarpım tablosunu 1. sınıftaki matematik dersinde öğreniyorsun.