9´lar çarpım tablosu

5 adımlı plan

9´lar çarpım tablosu

  • 9 x 1 = 9
  • 9 x 2 = 18
  • 9 x 3 = 27
  • 9 x 4 = 36
  • 9 x 5 = 45
  • 9 x 6 = 54
  • 9 x 7 = 63
  • 9 x 8 = 72
  • 9 x 9 = 81
  • 9 x 10 = 90

Adım 1a: Görüntüle, yüksek sesle oku ve tekrarla.

İlk adım, tabloya aşina olmak, öyleyse görüntüle, yüksek sesle oku ve tekrarla. Aklında kaldığını düşünüyorsan 1b. adımda bilgini sınama zamanı gelmiş demektir.


Adım 1b: Sırasına göre

Cevapları doldur. Tüm cevapları doldurduğunda «Gözden geçir» butonunu tıkla ve tüm cevapların doğru olup olmadığını kontrol et! Tüm sorulara doğru cevap vermiş olduktan sonra 9´lar çarpım tablosu sorularını karışık bir şekilde cevapla.

Reklam:

Adım 2: Doğru yanıtı soruya sürükle.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Adım 3: Karışık bir şekilde

9´lar çarpım tablosu karışık olarak çalış. Tüm cevapları doldur ve tüm cevapların doğru olup olmadığını kontrol etmek için «Gözden geçir» butonunu tıkla.


Adım 4: Çoktan seçmeli

15 sorunun hepsini doğru yanıtlamaya çalış!Adım 5: Tablo diploması

Diplomayı almak için 20 sorunun tümünü doğru yanıtla!

9´lar çarpım tablosu

Reklam:

Oyunlar

Bu oyunlar sayesinde soruları tekrarlayarak 9'li çarpım tablosunu daha iyi öğrenebilirsin. 9'li çarpım tablosu oyunlarının keyfini çıkar!

Çarpım tablosu hafıza oyunu

 

9´lar çarpım tablosu hafıza oyunu

Eşleşen soru ve cevapları olabildiğince hızlı bir şekilde bulmaya çalış!


2
2 x 1
2
2 x 1
2
2 x 1
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2

9´lar çarpım tablosunun sayfasına hoş geldin

9´lar çarpım tablosu alıştırmalarını burada yapabilirsin. 9´lar çarpım tablosunu sırasıyla çalışabilirsin ve onu iyice öğrendikten sonra alıştırmaları biraz daha zor bir hale getirerek, çarpım tablosunu karışık bir şekilde çalışabilirsin. 9´lar çarpım tablosunu zamana karşı çalışmak istersen eğer, bunu tabii ki hız testiyle yapabilirsin. Alıştırmaları sakin bir şekilde yapmak istediğinde, o zaman 9´lar çarpım tablosunun çalışma fişini yazdırmanı ve bununla çalışmanı öneriyoruz. 9´lar çarpım tablosu zor bir çarpım tablosudur. Çoğu zaman yardımcı olan başka bir metod ise, iyice hakim olunan çarpım tablolarına dayanarak daha zor çarpım tablolarının toplamlarını bulmaktır. Şöyle bir örnek verebiliriz: 6 x 9 işlemi birçok zaman zor bir işlem olarak görülür. Fakat ilk önce 5 x 9 işlemini yaparsan ve ona 1 x 9 işlemini toplarsan, bu işlem birden bire daha kolaylaşır. Tersini de yapabilirsin, yani 1 işlemi çıkartarak. 4 x 9 işleminde ise ilk önce 5 x 9 yapabilirsin ve bulduğun rakamdan 1 x 9´u çıkartabilirsin.

9´lar çarpım tablosu

9´lar çarpım tablosu çalışma fişini yazdırmak

Daha büyük bir boyutta görebilmek için çalışma fişini tıkla. 9´lar çarpım tablosu çalışma fişi için üç farklı alıştırma şekli sunulmaktadır. İlk alıştırmadaki amaç, işlem ile doğru cevabın toplamın arasında bir çizgi çekmektir. İkinci alıştırmadaki amaç, eksik olan rakamı doldurmak ve böylece doğru toplamı oluşturmaktır. Üçüncü alıştırmada ise çarpım tablosunun toplamları karışık bir şekilde gösterilmektedir ve onları cevaplandırmalısın.

Diğer çarpım tablolarını da öğren:

9´lar çarpım tablosu tanımı

Bu sayfada 9´lar çarpım tablosu alıştırmalarını tüm cevaplarını doldurarak yapabilirsin ve sonra ne kadar doğru cevap vermiş olduğuna bakabilirsin. Çarpım tabloları alıştırmaları birçok çeşitli şekillerde yapılabilir. Şu anda çarpım tablosu sayılarını sırasına göre çalışabileceğin 9´lar çarpım tablosu sayfasındasın. Çarpım tablosunu sırasına göre iyice öğrendikten sonra, istersen hesap işlemlerini karışık bir şekilde çalışmaya başlayabilirsin. Çarpım tablosunu çevrimiçi olarak bilgisayarda, tablette, iPad´ta ve cep telefonunda öğrenebilirsin. Bu çarpım tablosunu 1. sınıftaki matematik dersinde öğreniyorsun.

pin it