9´lar çarpım tablosu

pin it

9´lar çarpım tablosunun sayfasına hoş geldin

9´lar çarpım tablosu 9´lar çarpım tablosu alıştırmalarını burada yapabilirsin. 9´lar çarpım tablosunu sırasıyla çalışabilirsin ve onu iyice öğrendikten sonra alıştırmaları biraz daha zor bir hale getirerek, çarpım tablosunu karışık bir şekilde çalışabilirsin. 9´lar çarpım tablosunu zamana karşı çalışmak istersen eğer, bunu tabii ki hız testiyle yapabilirsin. Alıştırmaları sakin bir şekilde yapmak istediğinde, o zaman 9´lar çarpım tablosunun çalışma fişini yazdırmanı ve bununla çalışmanı öneriyoruz. 9´lar çarpım tablosu zor bir çarpım tablosudur. Çoğu zaman yardımcı olan başka bir metod ise, iyice hakim olunan çarpım tablolarına dayanarak daha zor çarpım tablolarının toplamlarını bulmaktır. Şöyle bir örnek verebiliriz: 6 x 9 işlemi birçok zaman zor bir işlem olarak görülür. Fakat ilk önce 5 x 9 işlemini yaparsan ve ona 1 x 9 işlemini toplarsan, bu işlem birden bire daha kolaylaşır. Tersini de yapabilirsin, yani 1 işlemi çıkartarak. 4 x 9 işleminde ise ilk önce 5 x 9 yapabilirsin ve bulduğun rakamdan 1 x 9´u çıkartabilirsin.

1. Sırasına göre

Cevapları doldur. Tüm cevapları doldurduğunda «Gözden geçir» butonunu tıkla ve tüm cevapların doğru olup olmadığını kontrol et! Tüm sorulara doğru cevap vermiş olduktan sonra 9´lar çarpım tablosu sorularını karışık bir şekilde cevapla.


2. Karışık bir şekilde

9´lar çarpım tablosu karışık olarak çalış. Tüm cevapları doldur ve tüm cevapların doğru olup olmadığını kontrol etmek için «Gözden geçir» butonunu tıkla.


3. Çoktan seçmeli4. Çarpım tablosu diploması

9´lar çarpım tablosu

Adın ne?


9´lar çarpım tablosu çalışma fişini yazdırmak

Daha büyük bir boyutta görebilmek için çalışma fişini tıkla. 9´lar çarpım tablosu çalışma fişi için üç farklı alıştırma şekli sunulmaktadır. İlk alıştırmadaki amaç, işlem ile doğru cevabın toplamın arasında bir çizgi çekmektir. İkinci alıştırmadaki amaç, eksik olan rakamı doldurmak ve böylece doğru toplamı oluşturmaktır. Üçüncü alıştırmada ise çarpım tablosunun toplamları karışık bir şekilde gösterilmektedir ve onları cevaplandırmalısın.

9´lar çarpım tablosu tanımı

Bu sayfada 9´lar çarpım tablosu alıştırmalarını tüm cevaplarını doldurarak yapabilirsin ve sonra ne kadar doğru cevap vermiş olduğuna bakabilirsin. Çarpım tabloları alıştırmaları birçok çeşitli şekillerde yapılabilir. Şu anda çarpım tablosu sayılarını sırasına göre çalışabileceğin 9´lar çarpım tablosu sayfasındasın. Çarpım tablosunu sırasına göre iyice öğrendikten sonra, istersen hesap işlemlerini karışık bir şekilde çalışmaya başlayabilirsin. Çarpım tablosunu çevrimiçi olarak bilgisayarda, tablette, iPad´ta ve cep telefonunda öğrenebilirsin. Bu çarpım tablosunu 1. sınıftaki matematik dersinde öğreniyorsun.