9’lar çarpım tablosu alıştırmaları


Görünüm

Görünüm

Görünüm

Görünüm

Ücretsiz 9’lar çarpım tablosu alıştırmaları

İnanması güç olsa da 9’lar çarpım tablosu, ezberlemesi en kolay çarpım tablolarından biridir. Ayrıca bu 9’lar çarpım tablolarına yönelik alıştırmalar işini daha da kolaylaştırır. Bu alıştırmalar öğretmenler tarafından hazırlanmıştır ve ilkokul öğrencilerinin matematik algısını desteklemeye yöneliktir.

9’lar çarpım tablolarının püf noktası, yanıtlara her zaman 9 eklenmesidir. Örneğin: 09, 18, 27, 36, 45, 54, 63, 72, 81 ve 90. Tabloyu hatırlamanı kolaylaştıracak başka bir şey de sayıları birbirinin altına yerleştirmektir. Bunu yapınca soldaki sayıların sürekli 1 arttığını (0, 1, 2, 3 vb.) ve sağdaki sayıların 1 eksildiğini göreceksin (9, 8, 7, 6 vb.) Çoğu öğrenci 9’lar çarpım tablosunu doğrulamak için 10’lar çarpım tablosundan yararlanır. Bu yöntem, yanıtlarını doğrulamak için iyi bir yoldur. Ama acele etmemeyi unutma.

Çarpım tabloları, daha karmaşık hesaplamaların ve kişinin genel matematik algısının temelini oluşturur. Burada verilen egzersizler ilkokulda sağlanan matematik eğitimine uygundur. Bu ücretsiz yazdırılabilir veya indirilebilir (PDF formatında) 1’ler çarpım tablosu alıştırmaları özellikle ilkokul öğrencileri içindir. Aynı zamanda alıştırma üreticiyi kullanarak kendi çarpım tablosu alıştırmanı da oluşturabilirsin. Bu matematik alıştırmaları rastgele üretilir ve bu nedenle evde veya sınıfta çalışmak için sonsuz alıştırma malzemesi sağlarlar.

Reklam:
pin it