6´lar çarpım tablosu

pin it

6´lar çarpım tablosunun sayfasına hoş geldin

6´lar çarpım tablosu Hier kannst du die 6er-Reihe üben. Dies ist die erste der etwas kniffligeren Einmaleinsreihen, die du meistens in der 4. Klasse lernst. Du kannst die 6er-Reihe erst nacheinander üben. Wenn du sie schon gut drauf hast, kannst du die Einmaleinsreihen durcheinander üben. Möchtest du die 6er-Reihe auf Zeit üben? Dann ist der Tempotest genau das Richtige. Möchtest du in Ruhe üben? Dann empfehlen wir dir, das Arbeitsblatt der 6er-Reihe auszudrucken und auszufüllen.

1. Sırasına göre

Cevapları doldur. Tüm cevapları doldurduğunda «Gözden geçir» butonunu tıkla ve tüm cevapların doğru olup olmadığını kontrol et! Tüm sorulara doğru cevap vermiş olduktan sonra 6´lar çarpım tablosu sorularını karışık bir şekilde cevapla.


2. Karışık bir şekilde

6´lar çarpım tablosu karışık olarak çalış. Tüm cevapları doldur ve tüm cevapların doğru olup olmadığını kontrol etmek için «Gözden geçir» butonunu tıkla.


3. Çoktan seçmeli4. Çarpım tablosu diploması

6´lar çarpım tablosu

Adın ne?


6´lar çarpım tablosu çalışma fişini yazdırmak

Daha büyük bir boyutta görebilmek için çalışma fişini tıkla. 6´lar çarpım tablosu çalışma fişi için üç farklı alıştırma şekli sunulmaktadır. İlk alıştırmadaki amaç, işlem ile doğru cevabın toplamın arasında bir çizgi çekmektir. İkinci alıştırmadaki amaç, eksik olan rakamı doldurmak ve böylece doğru toplamı oluşturmaktır. Üçüncü alıştırmada ise çarpım tablosunun toplamları karışık bir şekilde gösterilmektedir ve onları cevaplandırmalısın.

6´lar çarpım tablosu tanımı

Bu sayfada 6´lar çarpım tablosu alıştırmalarını tüm cevaplarını doldurarak yapabilirsin ve sonra ne kadar doğru cevap vermiş olduğuna bakabilirsin. Çarpım tabloları alıştırmaları birçok çeşitli şekillerde yapılabilir. Şu anda çarpım tablosu sayılarını sırasına göre çalışabileceğin 6´lar çarpım tablosu sayfasındasın. Çarpım tablosunu sırasına göre iyice öğrendikten sonra, istersen hesap işlemlerini karışık bir şekilde çalışmaya başlayabilirsin. Çarpım tablosunu çevrimiçi olarak bilgisayarda, tablette, iPad´ta ve cep telefonunda öğrenebilirsin. Bu çarpım tablosunu 1. sınıftaki matematik dersinde öğreniyorsun.