6´lar çarpım tablosu

5 adımlı plan

6´lar çarpım tablosu

  • 6 x 1 = 6
  • 6 x 2 = 12
  • 6 x 3 = 18
  • 6 x 4 = 24
  • 6 x 5 = 30
  • 6 x 6 = 36
  • 6 x 7 = 42
  • 6 x 8 = 48
  • 6 x 9 = 54
  • 6 x 10 = 60

Adım 1a: Görüntüle, yüksek sesle oku ve tekrarla.

İlk adım, tabloya aşina olmak, öyleyse görüntüle, yüksek sesle oku ve tekrarla. Aklında kaldığını düşünüyorsan 1b. adımda bilgini sınama zamanı gelmiş demektir.


Adım 1b: Sırasına göre

Cevapları doldur. Tüm cevapları doldurduğunda «Gözden geçir» butonunu tıkla ve tüm cevapların doğru olup olmadığını kontrol et! Tüm sorulara doğru cevap vermiş olduktan sonra 6´lar çarpım tablosu sorularını karışık bir şekilde cevapla.

Reklam:

Adım 2: Doğru yanıtı soruya sürükle.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Adım 3: Karışık bir şekilde

6´lar çarpım tablosu karışık olarak çalış. Tüm cevapları doldur ve tüm cevapların doğru olup olmadığını kontrol etmek için «Gözden geçir» butonunu tıkla.


Adım 4: Çoktan seçmeli

15 sorunun hepsini doğru yanıtlamaya çalış!Adım 5: Tablo diploması

Diplomayı almak için 20 sorunun tümünü doğru yanıtla!

6´lar çarpım tablosu

Reklam:

Oyunlar

Bu oyunlar sayesinde soruları tekrarlayarak 6'li çarpım tablosunu daha iyi öğrenebilirsin. 6'li çarpım tablosu oyunlarının keyfini çıkar!

Çarpım tablosu hafıza oyunu

 

6´lar çarpım tablosu hafıza oyunu

Eşleşen soru ve cevapları olabildiğince hızlı bir şekilde bulmaya çalış!


2
2 x 1
2
2 x 1
2
2 x 1
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2

6´lar çarpım tablosunun sayfasına hoş geldin

Hier kannst du die 6er-Reihe üben. Dies ist die erste der etwas kniffligeren Einmaleinsreihen, die du meistens in der 4. Klasse lernst. Du kannst die 6er-Reihe erst nacheinander üben. Wenn du sie schon gut drauf hast, kannst du die Einmaleinsreihen durcheinander üben. Möchtest du die 6er-Reihe auf Zeit üben? Dann ist der Tempotest genau das Richtige. Möchtest du in Ruhe üben? Dann empfehlen wir dir, das Arbeitsblatt der 6er-Reihe auszudrucken und auszufüllen.

6´lar çarpım tablosu

6´lar çarpım tablosu çalışma fişini yazdırmak

Daha büyük bir boyutta görebilmek için çalışma fişini tıkla. 6´lar çarpım tablosu çalışma fişi için üç farklı alıştırma şekli sunulmaktadır. İlk alıştırmadaki amaç, işlem ile doğru cevabın toplamın arasında bir çizgi çekmektir. İkinci alıştırmadaki amaç, eksik olan rakamı doldurmak ve böylece doğru toplamı oluşturmaktır. Üçüncü alıştırmada ise çarpım tablosunun toplamları karışık bir şekilde gösterilmektedir ve onları cevaplandırmalısın.

Diğer çarpım tablolarını da öğren:

6´lar çarpım tablosu tanımı

Bu sayfada 6´lar çarpım tablosu alıştırmalarını tüm cevaplarını doldurarak yapabilirsin ve sonra ne kadar doğru cevap vermiş olduğuna bakabilirsin. Çarpım tabloları alıştırmaları birçok çeşitli şekillerde yapılabilir. Şu anda çarpım tablosu sayılarını sırasına göre çalışabileceğin 6´lar çarpım tablosu sayfasındasın. Çarpım tablosunu sırasına göre iyice öğrendikten sonra, istersen hesap işlemlerini karışık bir şekilde çalışmaya başlayabilirsin. Çarpım tablosunu çevrimiçi olarak bilgisayarda, tablette, iPad´ta ve cep telefonunda öğrenebilirsin. Bu çarpım tablosunu 1. sınıftaki matematik dersinde öğreniyorsun.

pin it