6’lar çarpım tablosu alıştırmaları


Görünüm

Görünüm

Görünüm

Görünüm

Ücretsiz 6’lar çarpım tablosu alıştırmaları

Ücretsiz 6’lar çarpım tablosu alıştırmalarını buradan bulabilirsin. Alıştırmalarda aynı zamanda çarpım tablolarını çevrimdışı olarak çalışmak için kullanılabilecek birçok egzersiz de bulunur. Bu alıştırmalar birçok öğretmenin ders planının bir parçasıdır. 5 adımlı plana ek olarak bu çevrimdışı egzersizler, matematik problemlerine yönelik pratik yapmanın mükemmel bir yoludur.

6’lar çarpım tablosu bakımından kolay hatırlamaya yardımcı olacak pek bir ipucu bulunmamaktadır. 6’lar çarpım tablosunun avantajı, bu tabloya diğer tabloların çoğunu öğrenmeden başlamayacak olmandır. Yani işlemlerin çoğuna zaten aşina olmuş olursun. Örneğin, 6 x 1 = 6, 6 x 2 = 12, 6 x 3 = 18, 6 x 4 = 24, 6 x 5 = 30, 6 x 10 = 60. 6’lar çarpım tablosunda tamamen ustalaşmak için yalnızca birkaç işlem daha öğrenmen gerekir. 6’lar çarpım tablosunu egzersizlerden yararlanarak düzenli bir şekilde tekrar edersen işlemleri kısa zamanda ezberlersin. En iyi sonuçlar için her gün 15 dakika çalışmanı öneriyoruz.

Çarpım tabloları, daha karmaşık hesaplamaların ve kişinin genel matematik algısının temelini oluşturur. Burada verilen egzersizler ilkokulda sağlanan matematik eğitimine uygundur. Bu ücretsiz yazdırılabilir veya indirilebilir (PDF formatında) 1’ler çarpım tablosu alıştırmaları özellikle ilkokul öğrencileri içindir. Aynı zamanda alıştırma üreticiyi kullanarak kendi çarpım tablosu alıştırmanı da oluşturabilirsin. Bu matematik alıştırmaları rastgele üretilir ve bu nedenle evde veya sınıfta çalışmak için sonsuz alıştırma malzemesi sağlarlar.

Reklam:
pin it