Highway Times Tables

Highway Times Tables nasıl oynanır?

Highway Times Tables, çarpım tablolarını öğrenmenize yardımcı olan heyecan verici bir yarış oyunudur. Bu oyunda, güzel şehirleri birbirine bağlayan işlek bir otobanda araba kullanacaksın. Hedef, yolda ilerlerken tüm diğer arabalardan kaçınmak. Ne kadar hızlı gidersen o kadar fazla puan toplarsın. Ayrıca, arabaları direkt solladığında bonus puan kazanırsın.

Yolda ilerledikçe karşına 1'den 12'ye çarpım tablosu soruları çıkacak. Yolda dört seçenek belirecek ve devam edebilmek için doğru yanıtın olduğu yerden geçmen gerekecek. Yanlış yanıtı seçersen oyun biter. Dolayısıyla hem zorlu bir yarış oyunu hem de matematik bilgini ilerletmenin eğlenceli bir yolu. Yarış yapmayı öğrendiğin gibi çarpım tablolarını da hızla öğreneceksin. Çarpım tablolarını iyi bilirsen, derste matematik problemlerini çözmen kolaylaşır. Matematik neredeyse her şey için gerekli olduğundan ilkokuldaki diğer derslerinde de sana yardımcı olur.

Highway Times Tables'da yarış yapmanın ve öğrenmenin yanı sıra, arabanı da istediğin şekilde kişiselleştirebilirsin. Farklı renklere boyayarak eşsiz bir görünüm kazandırabilirsin. Daha iyi bir sürüş deneyimi ve daha havalı bir görünüm için yeni tekerlekler de seçebilirsin. Hatta farklı bir sürüş deneyimi için arabanın süspansiyonunu bile ayarlayabilirsin. Ayrıca, iyice dikkat çekmesini istiyorsan arabana çıkartma, spoyler ve siren de ekleyebilirsin. Sürebileceğin ve kişiselleştirebileceğin toplam 14 araba vardır.

Highway Times Tables'da oynayabileceğin toplam dört çeşit oyun bulunur. Tek Yön modunda, tüm arabalar aynı yönde gittiğinden hızlı ve heyecanlı bir yarış olur. Ters Trafik'te bazı arabalar diğer yönde ilerlediğinden işler biraz daha karışır. Zamana Karşı yarış modunda zaman dolmadan çözebildiğin kadar çok problem çözmen gerekir. Hız Bombası modundaysa hep hızlı gitmen gerekir. Çok yavaş gidersen bomba patlar ve oyun dışı kalırsın.


pin it