Blocky Multiplication oyunu nasıl oynanır

Bu eğlenceli çarpma oyununda blokçu papağanla yeni maceralara atıl. Blokçu papağan bloklar üzerinde yükselebilen özel bir papağandır. Diğer bloklara çarptığında boyu kısalır. Blokların sayısını artırarak ya da doğru anı bekleyerek tüm engelleri aşmaya çalış. Bu eğitici oyunda tüm seviyeleri geçmesi için papağana yardım etmen gerekiyor.

Seviyeye başlamadan önce bir çarpım sorusu çözülmelidir. Çarpım sorusu ekranın sağ üst köşesindedir. Oyunun başında iki cevapla karşılaşacaksın. Doğru cevabı seçersen seviye gerçekten başlar ve blokçu papağan hızlanır. Oyuna devam ettikçe daha karmaşık çarpım soruları gelecektir.

Seviyelerde çeşitli engellerle karşılaşabilirsin, tepeler, kuyular ya da dar tüneller gibi. Zorlu engelleri aş ve sabırlı ol çünkü başka bir bloğa çarparsan oyun biter. Maceranın devamında farklı tehlikelerle karşılaşabilirsiniz, sivri çubuklar, yeşil canavarlar, dipsiz kuyular gibi. Uçabilen bir yeşil canavar bile var. Bu nedenle dikkatli ol!

Oyun oynarken para da toplayabilirsin. Bu paraları kullanarak zürafa, timsah ya da panda gibi yeni arkadaşlar satın alabilirsin. Blokçu papağanın tüm arkadaşlarının kilidini açmak için çok sayıda para toplamaya çalış.


pin it