Çarpım tablosu ralli oyunu

Çarpım tablosu ralli oyunu nasıl oynanır?

Çarpım tablosu ralli oyununda çeşitli rallilere katılırsın ve iyi sonuçlar alırsan bir sonraki seviyeye çıkarsın. Her seviye, bir ülkede yarış yapmana izin verir. Ralli, İtalya'da başlıyor; diğer ülkeler ise sürpriz.

Bir sonraki ülkeye geçiş yapmak o kadar kolay değil. Öncelikle, ilerleyebilmek için matematik problemlerini doğru yanıtlaman gerekli. Temel koşul bu. Fakat tabii rakibinden daha hızlı hareket etmen gerek; yoksa sonraki seviyeye geçemezsin. Art arda beş veya on soruyu doğru yanıtladığında hızın artacak! Ayrıca yolda, dökülmüş yakıt ve odun yığınları gibi engeller ile karşılaşacaksın. Bunların üzerinden atlarsan seni etkilemezler.

Çoğu seviyede tek bir çarpım tablosu ile ilgili soruları yanıtlaman gerekir. Ama oyunun özel seviyeleri de var. Bu seviyelerde çeşitli çarpım tablolarına ait sorular karışık sunulur ve de daha fazla soruyu yanıtlaman gerekir. Özel bir seviyede ustalık kazandığında 5 yıldız kazanmış olursun. Normal bir seviyede ise yalnızca 3 yıldız kazanabilirsin. Toplam 51 yıldız kazanabilirsin. Çarpım tablosu oyununda iyi şanslar!


pin it