Hayvanları Kurtar oyununun kuralları

Doğa yürüyüşü için ayakkabılarını ve safari montunu giy! Safari ekibiyle beraber büyük yağmur ormanındaki hayvanları kurtaracaksın. Safari ekibiyle beraber tüm çarpım tablosu işlemlerini çözerek yağmur ormanını geçebilirsin. Safari ekibi aynı zamanda sana, yağmur ormanında bulman gereken tüm hayvanları içeren bir harita da verdi.

Hayvanları aramaya başlamadan önce hangi çarpım tablolarının pratiğini yapmak istediğini seçmen gerek. 1'den 12'ye kadar seçim yapabilir veya tüm çarpım tablolarının pratiğini tek seferde de yapabilirsin. Çarpım tablolarını seçtiğinde, yolculuğun için zorluk düzeyini ayarlayabilirsin. Zorluk düzeyi, seviyeyi tamamlaman için kaç tane işlem yapman gerektiğini ve suyun yükselme hızını kararlaştırır.

Bir seviyeyi tamamlamak istiyorsan 15 veya 25 işlemi doğru bir şekilde çözmen ve geriye canının kalmış olması gerekir. Yanlış yanıt verdiğinde veya yeterince hızlı olamadığından su bulunduğun yere yükseldiğinde can kaybedersin. Seviyeyi tamamladığında bir hayvanı kurtarıp resim çekebilirsin.

Oyunu birden fazla çarpım tablosu işleminin pratiğini yapıp safari ekibiyle hayvanları kurtararak tamamlayabilirsin. Tüm hayvanları kurtardığında hayvan resimleriyle bütün haritayı tamamlayabilirsin. İlkokul aritmetiğini öğretmeye yönelik bu ücretsiz eğitici hayvan temalı oyunda iyi şanslar!


pin it