5’ler çarpım tablosu alıştırmaları


Görünüm

Görünüm

Görünüm

Görünüm

Ücretsiz 5’ler çarpım tablosu alıştırmaları

Alıştırmaları görüntülemek veya yazdırmak için üzerlerine tıklayın. 5’ler çarpım tablosunda birçok egzersiz bulunur. Örneğin blokları arayabilir ve onları 5’ler çarpım tablosuna ait sayılar ile renklendirebilirsin. Alternatif olarak, soruları doğru yanıtlar ile eşleştirebilirsin. Alıştırmalarda yer alan egzersizler, seni gelecekteki matematik problemlerine hazırlar.

5’ler çarpım tablosu, genellikle öğrencilerin öğreneceği 4. çarpım tablosudur. 1’ler, 2’ler ve 10’lar çarpım tablolarından sonra öğrenilir. 5’ler çarpım tablosu, her seferinde beş eklenmesi yoluyla kolaylıkla hatırlanabilir. Yanıtlar her zaman 5 veya 0’la biter. Ayrıca, sayı satırlarını kullanarak çalışıyorsan 5’er 5’er kademeli geçişler yaparsın. Örneğin: 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35 vb. Bu, yanıtları hatırlamana yardımcı olur ve tahminlerinin doğru olup olmadığını kontrol edebilirsin.

Çarpım tabloları, daha karmaşık hesaplamaların ve kişinin genel matematik algısının temelini oluşturur. Burada verilen egzersizler ilkokulda sağlanan matematik eğitimine uygundur. Bu ücretsiz yazdırılabilir veya indirilebilir (PDF formatında) 1’ler çarpım tablosu alıştırmaları özellikle ilkokul öğrencileri içindir. Aynı zamanda alıştırma üreticiyi kullanarak kendi çarpım tablosu alıştırmanı da oluşturabilirsin. Bu matematik alıştırmaları rastgele üretilir ve bu nedenle evde veya sınıfta çalışmak için sonsuz alıştırma malzemesi sağlarlar.

Reklam:
pin it