100 saniye

Reklam:

100 saniye içerisinde kaç soru yanıtlayabilirsin?

Bu, çarpım tablolarını ne kadar iyi anladığını gösteren ciddi bir test ve aritmetikte hızlanman için harika bir pratik. Hız, aritmetik becerinin gelişiminde önemli bir beceri.

Adından da anlayacağın gibi 100 saniye içerisinde olabildiğince fazla soru yanıtlaman isteniyor. Sorular kolaydan başlıyor ve doğru yanıtladıkça giderek zorlaşıyor. Ne kadar fazla soruyu doğru yanıtlarsan o kadar fazla yıldız alıyorsun. Ücretsiz bir hesap açarsan, yıldızların ve yüksek skorların kupa dolabında saklanıp en yüksek skorlar listesinde yer alacak.

Bu matematik testi, aritmetik öğrenen ilkokul öğrencilerini desteklemek için geliştirilmiştir. Bu alıştırma hem sınıfta hem de evde yapılabilir. Öğretmeninin skorunu geçebilir misin? Güzel bir yarış.

Çarpım tabloları genel aritmetik bakımından önem taşıyor. En iyi sonuçları almak için örneğin 15 dakikalık düzenli pratik yapmayı dene. Tekrar yaparak kendini geliştirip güven kazanacaksın.

Sonuçlarını ve ilerlemeni yüksek skorlar sayesinde kaydedebilirsin. Düzenli pratik yapmanın bu skorları nasıl geliştirdiğini fark edeceksin. Yüksek skorlar, kişisel en iyi skora, günlük en iyi skorlara, haftalık en iyi skorlara ve tüm zamanların en iyi skorlarına göre görüntülenebilir. Yüksek skorlar, yalnızca hesap açtıktan sonra kaydedilir. Hesap açmak ücretsiz.

Doğru yanıt verdiğinde hemen bir sonraki soru gelecek. Yanlış yanıt verirsen yeniden denemek için 1 şansın daha olacak. İşler ters giderse doğru yanıt, bir sonraki soru görüntülenmeden önce kısa süreliğine gösterilecek. Hatalarından öğrendiğin sürece hata yapmak sorun değil. Doğru yanıt belirecek. Dikkatli bak ve hatırlamaya çalış. Böylece, soru yeniden çıktığında doğru yanıtı verebileceksin.

pin it