10’lar çarpım tablosu alıştırmaları


Görünüm

Görünüm

Görünüm

Görünüm

Ücretsiz 10’lar çarpım tablosu alıştırmaları

10’lar çarpım tablosu, genellikle öğrencilerin öğreneceği ilk çarpım tablolarından biridir. Elbette 10’lar çarpım tablosuna yönelik mükemmel ücretsiz alıştırmalarımız bulunuyor. Bu alıştırmalar birçok öğretmenin ders planına dahildir. Elbette alıştırmaları yazdırabilir, eve götürebilir ve kendini sonraki matematik derslerine hazırlayabilirsin.

10’lar çarpım tablosunun sonuçları göreceli olarak daha kolaydır. Rakamların sonuna 0 eklediğinde sonuca ulaşırsın. Örneğin, 4 x 10 = 40. Burada yanıta ulaşmak için tek yapman gereken 4’ün yanına 0 eklemektir. 40. Aynı durum, 7 x 10 = 70 işlemi için de geçerlidir. Burada yanıta ulaşmak için tek yapman gereken 7’nin yanına 0 eklemektir.

Çarpım tabloları, daha karmaşık hesaplamaların ve kişinin genel matematik algısının temelini oluşturur. Burada verilen egzersizler ilkokulda sağlanan matematik eğitimine uygundur. Bu ücretsiz yazdırılabilir veya indirilebilir (PDF formatında) 1’ler çarpım tablosu alıştırmaları özellikle ilkokul öğrencileri içindir. Aynı zamanda alıştırma üreticiyi kullanarak kendi çarpım tablosu alıştırmanı da oluşturabilirsin. Bu matematik alıştırmaları rastgele üretilir ve bu nedenle evde veya sınıfta çalışmak için sonsuz alıştırma malzemesi sağlarlar.

Reklam:
pin it