11’ler çarpım tablosu alıştırmaları


Görünüm

Görünüm

Görünüm

Görünüm

Ücretsiz 11’ler çarpım tablosu alıştırmaları

Egzersizleri tam olarak görüntülemek ve yazdırmak için alıştırmaların üzerine tıkla. Ücretsiz 11’ler çarpım tablosu alıştırmaları, birçok egzersiz içerir. Örneğin, 60 karma işlemi içeren 3 farklı egzersize sahip alıştırmalar bulunur. Bu alıştırmaları kullanarak çarpım tablolarını birçok şekilde çalışıp tekrarlayabilirsin.

Bu alıştırmalar, 11’ler çarpım tablosunu çalışmanın mükemmel bir yoludur. Neyse ki, 11’ler çarpım tablosunda işlemleri yapmak için net bir şema bulunur. Tüm işlemleri birbirinin altına yerleştirdiğinde şemayı fark edebilirsin. 1 x 11 = 11, 2 x 11 = 22, 3 x 11 = 33, 4 x 11 = 44. Fark ettin mi? x2 işlemi için yanıt 22’dir, yani iki kez 2 yazılır. x3 işlemi için de yanıt 33’tür, yani iki kez 3 yazılır. Bunun nedeni, aynı zamanda 3 x 11 işleminin 3 x 10 + 3 x 1 olarak da yazılabilmesidir. Bu işlemin sonucu, 30 + 3 = 33’tür. Ancak, 10 x 11’in farklı olduğunu unutma. Bunun sonucu 110. İyi şanslar!

Çarpım tabloları, daha karmaşık hesaplamaların ve kişinin genel matematik algısının temelini oluşturur. Burada verilen egzersizler ilkokulda sağlanan matematik eğitimine uygundur. Bu ücretsiz yazdırılabilir veya indirilebilir (PDF formatında) 1’ler çarpım tablosu alıştırmaları özellikle ilkokul öğrencileri içindir. Aynı zamanda alıştırma üreticiyi kullanarak kendi çarpım tablosu alıştırmanı da oluşturabilirsin. Bu matematik alıştırmaları rastgele üretilir ve bu nedenle evde veya sınıfta çalışmak için sonsuz alıştırma malzemesi sağlarlar.

Reklam:
pin it