12’ler çarpım tablosu alıştırmaları


Görünüm

Görünüm

Görünüm

Görünüm

Ücretsiz 12’ler çarpım tablosu alıştırmaları

12’ler çarpım tablosu, genellikle öğrencilerin öğreneceği son çarpım tablosudur. Bazı okullar yalnızca 10’lara kadar gider. Ancak 11’leri ve 12’leri çalışmak her zaman yararlıdır. Birçok matematik probleminde ve hatta gerçek yaşamda da karşılaştığımız işlemleri içerdiğinden özellikle 12’ler çarpım tablolarını öğrenmek önemlidir. Ayrıca 10’lardan sonra öğrencilere gelecekte daha karmaşık problemleri çözmesi için güven kazandıracak ilginç şemalar oluşur. Bu ücretsiz 12’ler çarpım tablosu alıştırmaları, tabloları çalışıp ezberlemene yönelik mükemmel bir araçtır.

12’ler çarpım tablosu, muhtemelen ezberlenmesi en zor çarpım tablosudur. Ancak bu çarpım tablosunu daha hızlı öğrenmen için birçok ipucu bulunur. İşlemlerin bazılarına bir bakalım. 1 x 12 = 12 veya 1 x 10 + 1 x 2 = 10 + 2 = 12. Şimdi de 2’ler. 2 x 12 = 2 x 10 + 2 x 2 = 20 + 4 = 24. Şimdi de biraz ilerleyelim ve 9 x 12’ye bakalım: 9 x 10 + 9 x 2 = 90 + 18 = 108. Bu yöntem, daha ezberlemediysen 12’ler çarpım tablosunu çalışmanın mükemmel bir yoludur. Çarpım tablolarına yönelik düzenli pratik ve tekrar yapmak önemlidir. En iyi sonuçlar için en azından 10 dakika ve hatta 15 dakika çalışmanı öneriyoruz.

Çarpım tabloları, daha karmaşık hesaplamaların ve kişinin genel matematik algısının temelini oluşturur. Burada verilen egzersizler ilkokulda sağlanan matematik eğitimine uygundur. Bu ücretsiz yazdırılabilir veya indirilebilir (PDF formatında) 1’ler çarpım tablosu alıştırmaları özellikle ilkokul öğrencileri içindir. Aynı zamanda alıştırma üreticiyi kullanarak kendi çarpım tablosu alıştırmanı da oluşturabilirsin. Bu matematik alıştırmaları rastgele üretilir ve bu nedenle evde veya sınıfta çalışmak için sonsuz alıştırma malzemesi sağlarlar.

Reklam:
pin it