2’ler çarpım tablosu alıştırmaları


Görünüm

Görünüm

Görünüm

Görünüm

Ücretsiz 2’ler çarpım tablosu alıştırmaları

Ücretsiz 2’ler çarpım tablosu alıştırmalarını yazdır veya indir. Bunlar, ilkokul öğrencilerinin çarpım tabloları konusunda pratik yapması ve tabloları hatırlaması için özel olarak geliştirilmiştir. Bu alıştırmalar, birçok öğretmenin düzenli ders planlarının bir parçasıdır. Aynı zamanda çocuklara yönelik bu matematik alıştırmaları, evde çalışmaya veya daha fazla yardım gerekmesi durumunda tekrar yapmaya uygundur.

2’ler çarpım tablosu, 1’ler çarpım tablosunun ardından öğreneceğin 2. çarpım tablosudur. 2’ler çarpım tablosundan sonra genellikle 10’lar veya 5’ler çarpım tablosuna geçiş yapılır. 2’ler çarpım tablosunu sayı satırlarını kullanarak çalışıyorsan 2’şer 2’şer kademeli geçişler yaparsın. Örneğin: 2, 4, 6, 8, 10, vb. Buradaki püf nokta her seferinde bir sayı atlamaktır. Bu, yanıtları hatırlamana veya işlemini hemen doğrulamana yardımcı olabilir.

Çarpım tabloları, daha karmaşık hesaplamaların ve kişinin genel matematik algısının temelini oluşturur. Burada verilen egzersizler ilkokulda sağlanan matematik eğitimine uygundur. Bu ücretsiz yazdırılabilir veya indirilebilir (PDF formatında) 1’ler çarpım tablosu alıştırmaları özellikle ilkokul öğrencileri içindir. Aynı zamanda alıştırma üreticiyi kullanarak kendi çarpım tablosu alıştırmanı da oluşturabilirsin. Bu matematik alıştırmaları rastgele üretilir ve bu nedenle evde veya sınıfta çalışmak için sonsuz alıştırma malzemesi sağlarlar.

Reklam:
pin it