3’ler çarpım tablosu alıştırmaları


Görünüm

Görünüm

Görünüm

Görünüm

Ücretsiz 3’ler çarpım tablosu alıştırmaları

Bu sayfada ücretsiz, yazdırılabilir ve indirilebilir birkaç 3’ler çarpım tablosu alıştırması bulunur. Bu alıştırmalar öğretmenler tarafından geliştirilmiştir ve ilkokul öğrencilerine yöneliktir. Pdf formatındaki yazdırılabilir matematik alıştırmaları, özellikle 2. ve 3. sınıf öğrencilerine uygundur. Alıştırmalarda soruların hızlı ve düzenli tekrarına izin veren üç farklı egzersiz veya 60 karma soru bulunur.

Öğrenciler genellikle 3’ler çarpım tablolarını 1’ler, 2’ler, 5’ler ve 10’lar çarpım tablolarından sonra öğrenirler. Bu da, 3’ler çarpım tablosunun bir kısmına şimdiden aşina olacağın anlamına gelir. Örneğin, 1 x 3 = 3, 2 x 3 = 6, 5 x 3 = 15 ve 10 x 3 = 30. Başka bir deyişle, 3’ler çarpım tablosunun yarısını şimdiden öğrenmişsin demektir. Bu tabloyu sayı satırlarını kullanarak öğrenirsen, 3’er 3’er kademeli geçişler yaparsın. Örn: 3, 6, 9, 12, 15, 18, 21, vb.

Çarpım tabloları, daha karmaşık hesaplamaların ve kişinin genel matematik algısının temelini oluşturur. Burada verilen egzersizler ilkokulda sağlanan matematik eğitimine uygundur. Bu ücretsiz yazdırılabilir veya indirilebilir (PDF formatında) 1’ler çarpım tablosu alıştırmaları özellikle ilkokul öğrencileri içindir. Aynı zamanda alıştırma üreticiyi kullanarak kendi çarpım tablosu alıştırmanı da oluşturabilirsin. Bu matematik alıştırmaları rastgele üretilir ve bu nedenle evde veya sınıfta çalışmak için sonsuz alıştırma malzemesi sağlarlar.

Reklam:
pin it