4’ler çarpım tablosu alıştırmaları


Görünüm

Görünüm

Görünüm

Görünüm

Ücretsiz 4’ler çarpım tablosu alıştırmaları

4’ler çarpım tablosunu çalışmak veya tekrar etmeye yönelik alıştırmalar yapmak istiyorsan doğru yere geldin. Buradaki ücretsiz 4’ler çarpım tablosu alıştırmaları, kaliteli ders malzemeleri sunar. Bunları ister evde ister okulda alıştırma yapmak için kullanabilirsin.

Ne yazık ki 4’ler çarpım tablosunda hatırlamana yardımcı olacak pek bir ipucu yoktur. Ancak, 4’ler çarpım tablosunu çalışmayı kolaylaştıracak olan şey, öğrencilerin önce 1’ler, 2’ler, 3’ler ve 10’lar tablosunu öğrenmesidir. Böylece, 4’ler çarpım tablosunun yarısına şimdiden aşina olursun. Örneğin, 1 x 4 = 4, 2 x 4 = 8, 3 x 4 = 12, 5 x 4 = 20 ve 10 x 4 = 40. Bu, başlamak için mükemmel bir yoldur. Alıştırmalarda bulunan egzersizlerden yararlanarak geri kalan hesaplamaları da hemen öğrenebilirsin.

Çarpım tabloları, daha karmaşık hesaplamaların ve kişinin genel matematik algısının temelini oluşturur. Burada verilen egzersizler ilkokulda sağlanan matematik eğitimine uygundur. Bu ücretsiz yazdırılabilir veya indirilebilir (PDF formatında) 1’ler çarpım tablosu alıştırmaları özellikle ilkokul öğrencileri içindir. Aynı zamanda alıştırma üreticiyi kullanarak kendi çarpım tablosu alıştırmanı da oluşturabilirsin. Bu matematik alıştırmaları rastgele üretilir ve bu nedenle evde veya sınıfta çalışmak için sonsuz alıştırma malzemesi sağlarlar.

Reklam:
pin it