7’ler çarpım tablosu alıştırmaları


Görünüm

Görünüm

Görünüm

Görünüm

Ücretsiz 7’ler çarpım tablosu alıştırmaları

Burada birçok ücretsiz ve yazdırılabilir 7’ler çarpım tablosu alıştırması bulabilirsin. Bu alıştırmalar, öğretmenler tarafından geliştirilmiştir ve ilkokul öğrencilerinin matematik problemleri için kolayca pratik yapmasına yöneliktir. Çarpım tabloları önemli bir temel beceridir. Birçok öğrenci için 7’ler çarpım tablosu daha zor bir tablodur. Ama endişelenme. Bu alıştırma sayesinde tabloyu hemen ezberleyebileceksin.

7’ler çarpım tablosunu ezberlerken işini kolaylaştırmak için şimdiden aşina olduğun tablolardan yararlanabilirsin. Örneğin, şimdiden ustalaştığın tablolardaki sayılarla oynayarak 7’ler çarpım tablosuna yönelik birçok yanıtı elde edebilirsin. 4 x 7, 7 x 4 ile aynıdır. Her ikisinin sonucu da 28’dir. Bu yaklaşım, 7’ler çarpım tablosunu öğrenmeyi çok daha kolay hale getirecektir. Diğer çarpımları da tekrar ederek ve alıştırmaları kullanarak ezberleyebilirsin.

Çarpım tabloları, daha karmaşık hesaplamaların ve kişinin genel matematik algısının temelini oluşturur. Burada verilen egzersizler ilkokulda sağlanan matematik eğitimine uygundur. Bu ücretsiz yazdırılabilir veya indirilebilir (PDF formatında) 1’ler çarpım tablosu alıştırmaları özellikle ilkokul öğrencileri içindir. Aynı zamanda alıştırma üreticiyi kullanarak kendi çarpım tablosu alıştırmanı da oluşturabilirsin. Bu matematik alıştırmaları rastgele üretilir ve bu nedenle evde veya sınıfta çalışmak için sonsuz alıştırma malzemesi sağlarlar.

Reklam:
pin it