8’ler çarpım tablosu alıştırmaları


Görünüm

Görünüm

Görünüm

Görünüm

Ücretsiz 8’ler çarpım tablosu alıştırmaları

8’ler çarpım tablosuna çalışmak ister misin? Bu sayfada, ücretsiz olarak yazdırabileceğin birçok 8’ler çarpım tablosu alıştırması yer alıyor. Egzersizleri daha ayrıntılı olarak görüntülemek ve sonrasında da yazdırmak için alıştırmaların üzerine tıkla. Bu alıştırmalarda, çarpım tablolarını öğrenmeye ve tekrar etmeye yönelik birçok farklı yol sunulur.

8’ler çarpım tablosu için de daha önceden öğrendiğin birkaç tabloyu kullanabilirsin. Bu tablo, öğreneceğin son tablolardan biri olacak. Bu da ezberlemediğin işlemlerin sayısının çok az olduğu anlamına geliyor. Her şekilde, en zor işlemlerden biri 8 x 7 = 56 işlemidir. Bu nedenle, bu işlemi şimdiden inceleyip baştan avantaj sağlayabilirsin! Tabloları ezberlerken sadece yanıtları değil tam işlemleri hatırlamak önemlidir. Tabloları sesli olarak çalışıyorsan sadece “8, 16, 24 vb.” yanıtlar vermek yerine her zaman “1 x 8 = 8, 2 x 8 = 16, vb.” şeklinde çalış. Çarpım işlemlerini yüksek sesle tekrarlamak, onları daha hızlı öğrenmene yardımcı olur. Bu, aynı zamanda bir işlemdeki rakamların yerini değiştirmene de izin verir ve böylece diğer çarpım tablolarını hatırlayabilirsin.

Çarpım tabloları, daha karmaşık hesaplamaların ve kişinin genel matematik algısının temelini oluşturur. Burada verilen egzersizler ilkokulda sağlanan matematik eğitimine uygundur. Bu ücretsiz yazdırılabilir veya indirilebilir (PDF formatında) 1’ler çarpım tablosu alıştırmaları özellikle ilkokul öğrencileri içindir. Aynı zamanda alıştırma üreticiyi kullanarak kendi çarpım tablosu alıştırmanı da oluşturabilirsin. Bu matematik alıştırmaları rastgele üretilir ve bu nedenle evde veya sınıfta çalışmak için sonsuz alıştırma malzemesi sağlarlar.

Reklam:
pin it